Články o bydlení
Další info
Doporučujeme
Vítejte na našich stránkách o bydlení

Jak si udělat vlastní vánoční adventní věnce na dveře?

Adventní věnec
30.11.2014
Adventní věnec nemusíme vždy pouze kupovat, jelikož stejně jednoduše si ho můžeme také vyrobit. Důležitá je jak naše manuální zručnost, tak i dostatečná dávka inspirace. A pokud nevíte, jak by mohl dokonalý věnec vypadat, pomůže vám třeba fotogalerie těch nejpovedenějších kusů.

I adventní věnec na dveře potřebuje svůj základ

Nejsou to jenom věnce na stůl, ale také na dveře, které si můžeme vyrobit. Prvním krokem je kulatý základ, nejlépe polystyrenový, nebo slaměný. Jakmile ho máme, je téměř polovina hotová, protože už nezbývá nic jiného, než ho nazdobit. Chceme-li věnec bílý, vyrobíme ho z odličovacích tamponů, které zmuchláme a nalepíme. Naopak pro věnec zelený je ideální jehličí, tedy větvička nasbírané v lese. Vše je poté vhodné připevnit jak drátkem, tak i tavnou pistolí.

Vánoční věnce na dveře umístíme nejlépe na stuhu

Máme-li věnec hotov, už stačí jediné, a to stuha. Dokonale se hodí třeba červená, na kterého na dveře pověsíme. Rázem zjistíme, že výroba opravdu nebyla nijak složitá a advent 2014 tak oslavíme tak, jak jsme si přáli. Popřípadě se můžeme pustit i do dalších věnců, jelikož nám stále ještě chybí na našem stole.

Na stůl dejte adventní věnce a svícny

A zatímco na dveřích stačí pouze věnec jako takový, na našem stole by neměly chybět také svíčky. I ty jsou s touto tradicí úzce spjaty, což znamená nutnost každou adventní neděli jednu zapálit. Samozřejmě varianty svíček mohou být různé. Lze vsadit na klasiku, na netradiční tvary a materiály, ale třeba i na svíčky vonné, nebo ty vyrobené ze včelího vosku. I ty dokážou náš interiér dokonale provonět.

Hledáte tip, jak si udělat adventní věnec lehce netradiční?

Ne vždy ale musíte nutně vsadit jenom na osvědčené postupy a varianty. Jedním ze zajímavých tipů může být věnec perníkový. Jeho výroba není přitom nijak náročná. Stačí základní těsto, které vypracujete do kulatého tvaru a přidáte různé hvězdičky, zvonečky a další ozdoby s vánoční tématikou. Těsto poté upečete, nazdobíte a věnec z perníku je hotový.

Čtěte dále:
Tvorba www stránek - Kvalitní stránky, které jsou vidět - SEO optimalizace
Partneři:
TOPlist