Články o bydlení
Další info
Doporučujeme
Vítejte na našich stránkách o bydlení

Jak se i na jaře koupat čistém bazénu? Inspirujte se.

Bazény akce
29.10.2019
Nechali jste se zlákat ke koupi bazénu, který je nyní na vaší zahradě? Už v to dobu jste mohli čerpat mnoho inspirace s ohledem na to, jak bude bazén vypadat. A to v souvislosti:

  • S jeho velikostí a tvarem
  • S jeho materiálem
  • S jeho příslušenstvím a doplňky

S bazénem samozřejmě souvisí i nutnost starat se o vodu, aby byla stále dokonalá. Během sezony toho docílíte pomocí chlóru a dalších produktů. Jak ale zajistit čistou vodu i po zimě? Inspirujte se. Pomůže zazimování.

Zazimujte jenom samotný bazén

Prvním krokem je odpuštění vody tak, aby hladina nedosahovala jednotlivých otvorů, ke kterým připojujete třeba solární ohřev, filtraci a jiné příslušenství, které vám bazény akce umožnily koupit za skvělé ceny. To přirozeně nezapomeňte také odpojit, jelikož když zimujete, týká se to jenom daného bazénu. Vše ostatní uložte nejlépe v suché místnosti.

Čistota je základ

Chcete mít na jaře čistou vodu? Je třeba na to myslet už v období samotného podzimu. Proto vyluxujte dno, odstraňte pevní nečistoty a otřete samotné stěny. Ať už máte obdélníkový, nebo třeba oválný bazén, je možné pořídit mnoho pomůcek, které vám práci nejenom usnadní, ale mohou ji také vykonat za vás – viz automatický vysavač bazénového dna. S čistotou dále souvisí i použití speciálního přípravku, který nalijete do vody a který zajistí, že vody během zimy opravdu bez potíží vydrží.

Přikryjte a máte hotovo

Chýlíme se ke konci. To poslední, co vás čeká, je přikrytí bazénu plachtou. Ta ochrání po celé období vaši vodu před jakýmikoliv nečistotami, které by do ní snad mohli spadnout. Tím naše inspirace končí. Na závěr dodejme, že všechny tyto kroky bystě měli bez potíží zvládnout za jeden jediný den. V tu chvíli je váš bazén připraven na zimu. A na jaře, když plachtu odstraníte, měla by být voda stále dokonale čistá. Stačí ji ošetřit a teoreticky se již můžete koupat – tedy pokud vám to dovolí počasí.

Čtěte dále:
Tvorba www stránek - Kvalitní stránky, které jsou vidět - SEO optimalizace
Partneři:
TOPlist