Články o bydlení
Další info
Doporučujeme
Vítejte na našich stránkách o bydlení

Pojistit si bydlení aneb neponechávat nic náhodě

29.12.2019
V dnešní době je velmi důležité přemýšlet o odpovídající pojistce, protože bez podobné ochrany jsme v případě požáru, vytopení sousedy nebo vykradení bytu vlastně úplně bezmocní a hrozí, že pak bude nutné hradit škodu z vlastní kapsy, případně se hodně zadlužit. Zodpovědnost je tu samozřejmě až na prvním místě, a to i pro majitele rodinných domů na periferii města, kde se zdánlivě nemůže vůbec nic stát. Přitom stačí jen chvilka a problém je na světě – jak ho řešit, když není sjednána odpovídající pojistná ochrana?

Bezpečí a klidný spánek i na dovolené

Nejsme pořád jen doma, občas jezdíme i na chatu, dovolenou do zahraničí nebo prostě jdeme večer ven. Pak dorazíme domů a nestačíme se divit, vyteklá voda z pračky mezitím stihla napáchat škodu i u sousedů, kteří se teď oprávněně zlobí. Majetkové pojištění se proto vyplatí nepodceňovat, a to nejen tehdy, když se stěhujete do nového.

Že se nemůže nic stát? Ale kdeže, náhoda si nevybírá a někdy bychom se mohli opravdu velmi divit. Mezi majetkovým pojištěním a pojištěním domácnosti je, jen tak mimochodem, určitý rozdíl (a jistě se vyplatí přemýšlet o variantě A i variantě B v jednom celku). Měli bychom si dávat pozor i na riziko podpojištění, klíčové je informovat se předem!

Dohoda na pobočce? Ne, online!

Pokud jste zvyklí na jednání mezi čtyřma očima, samozřejmě, je to vaše volba. Dnešní doba ale umožňuje dohodnout pojištění majetku online. Velmi rychle, jednoduše a transparentně, ale také bez front a zbytečně složité administrativy, která umí na první pohled opravdu jen a jen odradit. Proč čekat na makléře, když lze smlouvu podepsat i elektronicky? Kromě toho, k pojištění můžete získat také pojištění nahodilého poškození elektroniky nebo prodloužené záruky. Zkrátka vše důležité pod jednou smlouvou!

Čtěte dále:
Tvorba www stránek - Kvalitní stránky, které jsou vidět - SEO optimalizace
Partneři:
TOPlist