Články o bydlení
Další info
Doporučujeme
Vítejte na našich stránkách o bydlení

Jak vybrat interiérové dveře, aby zapadaly do našeho interiéru?

Interiérové dveře Porta Doors
22.3.2015
Sedačky, obývací stěny, kuchyně, nábytek nebo postele. To vše jsou nezbytné součásti každého interiéru a tedy každé místnosti. Co ale jednotlivé místnosti odlišuje, to jsou dveře. I ty, pokud mluvíme nejenom o těch interiérových, musíme vybírat s ohledem na to, aby s naším interiérem ladily. Pojďme se společně podívat na několik, tipů, jak na to.

Výběr materiálu

Dveře dnes mohou být vyráběny z celé řady materiálů, ale co hraje největší vliv, to je jistě dekor – tedy povrchová vrstva, která vytváří onen dokonalý vzhled. Příkladem mohou být třeba interiérové dveře Porta. Ty jsou dnes v nabídce se syntetickou, stejně jako s přírodní dýhou. Zde je třeba se zamyslet, jaký materiál převažuje u vašeho nábytku a podle toho vsadit i na ten u dveří. Stejně tak ale hraje roli také to, zda žijete v moderních bytech, kde nechybí třeba řada skleněných prvků. I ty by poté měly být součástí dveří – ideálně v matnějším provedení, aby bylo zajištěno ono potřebné soukromí.

Barevný odstín

Ten lehce souvisí s volbou konkrétního dekoru, jelikož i zde byste měli dbát na celkové naladění vašeho bytu. Dobré je, aby samozřejmě všechny dveře uvnitř bytu či domu byly stejného odstínu. Máte-li interiér laděný do světlejších motivů, rozhodně nic nezkazíte ani v případě, kdy budou stejného odstínu dveře – a naopak.

Jak na dveře vchodové?

Ani u nich neslevujte ze svých požadavků na vzhled. I ty jsou totiž se své vnitřní části součástí vašeho interiéru a tak by ani ony neměly vyčnívat. Zde pouze doporučíme, že by vchodové dveře měly mít alespoň základní protipožární stupeň ochrany a základní protihlukové izolační vlastnosti. Stejně tak je vhodné volit varianty bez skleněných výplní – kvůli bezpečnosti. Jinak ale i zde platí, že dekorů je na několik desítek, a tak byste neměli dělat kompromis. Už ve chvíli, kdy totiž dveře otevírá návštěva, by měla očekávat, jak asi výsledný byt bude vypadat.

Čtěte dále:
Tvorba www stránek - Kvalitní stránky, které jsou vidět - SEO optimalizace
Partneři:
TOPlist