Články o bydlení
Další info
Doporučujeme
Vítejte na našich stránkách o bydlení

Posuvné dveře – jaké vybrat do našeho interiéru

Posuvné dveře
26.5.2016
Interiérové dveře jsou nedílnou součástí každého domu nebo bytu. Primárně je samozřejmě užíváme k tomu, aby nám mohli poskytnout tolik potřebné soukromí. A to nejenom v místnostech jako je koupelna nebo toaleta, ale třeba i v naší pracovně, nebo ložnici. Podívejme se společně na to, jaké typy dveří vlastně existují a jaké můžeme vybrat.

První varianta je samozřejmě jasná, a to dveře klasické. Při jejich výběru hledíme nejenom na správný rozměr, ale i na to, zda půjde o dveře levé nebo pravé. Podle toho určíme také směr, kterým se budou otevírat. Tedy buď do konkrétní místnosti, nebo ven z ní.

Druhou možností je standardní posuvná varianta         

Kromě běžných dveří jsou to i ty posuvné. O nich můžeme říci, že vznikly hlavně proto, aby nám mohli ušetřit místo. Zatímco u klasických dveří potřebujeme i několik metrů čtverečných prostoru, posuvné dveře vyžadují pár desítek centimetrů. A to pokud mluvíme o modelu, který posouváme podél konkrétní stěny v místnosti. V takovém případě stačí u stěny nechat pouze úzký pruh, kam se dveře po vodicí kolejnici posunou a odkud je také zasuneme na své místo. Jiný prostor již nemusíme řešit, stejně jako si můžeme zvolit, na jakou stranu se budou otevírat.

Špičkou na trhu jsou posuvné dveře do pouzdra

Z obyčejných posuvných dveří se postupem času vytvořila i varianta, kterou označujeme jako posuvné dveře do pouzdra. Ty fungují velice podobně, pouze s tím rozdílem, že se vysouvají do prostoru samotné zdi, kde je umístěno specielní stavební pouzdro. Díky tomu tyto dveře nejenom že nevyžadují žádný prostor navíc, ale nevyžadují třeba ani prahy, které bývají nezbytností u klasiky. Pozitivem je také fakt, že dané stavební pouzdro můžeme umístit jak do běžné zděné konstrukce, tak není problémem jeho umístění například do sádrokartonu, nebo jiných stavebních materiálů. A pro jakou variantu se rozhodnete vy?

Čtěte dále:
Tvorba www stránek - Kvalitní stránky, které jsou vidět - SEO optimalizace
Partneři:
TOPlist