Články o bydlení
Další info
Doporučujeme
Vítejte na našich stránkách o bydlení

Jaké máte možnosti při instalaci vnitřních posuvných dveří?

Interiérové posuvné dveře
2.4.2014
Posuvné dveře jsou v posledních letech součástí nejenom těch interiérů, kde se dbá na úsporu místa, ale také těch, kde se dbá na celkově dokonalý a hlavně moderní vzhled. Stejně tak se ale ne vždy musí jednat nutně o vnitřní dveře, jelikož díky posuvným možnostem jich samotných, lze krátkodobě oddělit třeba obývací pokoj od jídelny, pokud jsou vzájemně propojeny. To už jsou konkrétní realizace, a tak se společně pojďme podívat na ty dvě hlavní, které existují.

Dveře takzvaně do pouzdra

Z hlediska celkové praktičnosti je tato možnost instalace rozhodně velmi praktické, a to hlavně z toho důvodu, že dané dveře nezabírají žádný prostor navíc. Zajímá – li vás, jak tedy posuvné dveře do pouzdra přesně fungují, je třeba si říci, že je ve zdi vytvořen speciální stavební otvor, do kterého dveře skrz samotná futra zajíždějí. A ačkoliv je to maximálně pohodlné a efektivní, je třeba počítat s tím, že je tato možnost o něco nákladnější, a samozřejmě také náročnější na samotnou realizaci. Přesto má velmi mnoho příznivců.

Dveře se mohou vysouvat i podél zdi

A jak jistě tušíte, k danému provedení existuje i alternativa, a to taková, kdy se samotné dveře vysouvají podél stěny pokoje. Jedním negativem může být to, že je zde třeba vyčlenit užší prostor, a to právě za tímto účelem. Na druhou stranu tím hlavním pozitivem je to, že se jedná o levné dveře interiérové, a to jak z hlediska pořizovacích cen, tak samozřejmě z hlediska finanční náročnosti celkové montáže. Ta je oproti první možnosti velmi snadná, a to díky systému samotných kolejniček.

Zmíněné nastíněné možnosti tedy ukazují, jakou instalaci lze v souvislosti s těmito interiérovými dveřmi zvolit. Nastínili jsme také, že obě řešení mají své pro a proti, a tak už záleží pouze na vás samotných, pro jakou možnost se přikloníte právě ve vašem domě, nebo i bytě.

Čtěte dále:
Tvorba www stránek - Kvalitní stránky, které jsou vidět - SEO optimalizace
Partneři:
TOPlist