Články o bydlení
Další info
Doporučujeme
Vítejte na našich stránkách o bydlení

Jak může vypadat stůl, jehož základem jsou palety?

Stůl z palet
6.7.2014
Pokud je v oblasti bytového designu trend, který v posledních pár letech zasáhl mnoho lidí po celém světě, potom je to jistě nábytek z palet. Jeho koncepce přitom vychází z toho, jak efektivně a zajímavě se dá využít obyčejná paleta. A jelikož nejvyužívanějších euro palet je všude dost, je jasné, že mnoho lidí tomuto trendu rázem podlehlo. A díky tomu existují doslova desítky různých možností, jak může kompletně vyrobený stůl vypadat.

Vyrobený stůl z palet může mít propracovaný, ale i jednoduchý vzhled

V první řadě je samozřejmě nutné si uvědomit, jaký stůl bychom vlastně potřebovali, a jak by měl vypadat. V tomto ohledu rozhodně přijde vhod tvar konkrétní palety, jelikož ten přímo vybízí k tomu, aby z něho byly stoly vyráběny. A to ať už jsou využívány v pracovnách, nebo jako konferenční stolky. Stejně tak není problémem ani to, kdy ho využijete jako stůl zahradní, kde jistě oceníte jeho pevnost, kvalitu a životnost.

Ty nejjednodušší varianty počítají s tím, že používané palety nejsou nijak opracovány, jsou navrstveny na sebe, a stůl je hotový. Ideální možnost právě na zmíněnou zahradu. Hledáte-li ale propracovanější možnosti, je možné mít každou použitou paletu dokladně zbroušenou, a opatřenou nátěrem. Výjimkou nejsou ani použitá kolečka, nebo horní dřevěná či skleněná deska.

Stůl si lze sestavit i doma – pomůže stůl z palet návod

Velkou výhodou daného řešení, a tedy konkrétně i daného postupu je to, že sestavit si ho svépomocí rozhodně není nic složitého. A i to je ten hlavní důvod, proč lidé tento typ nábytku ve svých domovech stále častěji využívají. A to od studentských bytů, po moderní příbytky, kde je kladený důraz také na zajímavý a neobvyklý design. A s tím souvisí právě to, jak daný stůl může vypadat. Někdo dává přednost obyčejnému průmyslovému vzhledu, a u někoho musí být dokonalým estetickým prvkem – a to i přes to, že jeho základem jsou právě palety.

Čtěte dále:
Tvorba www stránek - Kvalitní stránky, které jsou vidět - SEO optimalizace
Partneři:
TOPlist