Články o bydlení
Další info
Doporučujeme
Vítejte na našich stránkách o bydlení

Trendy bydlení v 21. století

Trendy bydlení
29.12.2013
Náš domov je místem, kde každý z nás tráví nejvíce času. A právě to je jeden z těch hlavních důvodů, proč bychom se v něm měli cítit dobře za každých okolností. Na to má však vliv nejenom skladba nábytku, ale i barvy stěn, či použité materiály. A nutno říci, že se bydlení v trendech 21. století velmi výrazně od předchozího století změnilo. Něco však zůstává stále stejné, a to jsou přírodní materiály, tedy konkrétně dřevo. To totiž nachází své místo i v těch nejmodernějších návrzích architektů, a to nejenom v případě nábytku, ale i v případě podlah, nebo také doplňků.

Dnes frčí jednotný styl

Co mají však jednotlivé trendy v bydlení společné, to je snaha o dosažení jednotného stylu. Například do moderního bytu se skvěle hodí i doslova nadčasové prvky, do starších chat je zase jako stvořený rustikální styl, kdy je v tomto duchu vytvořena celá koncepce dané místnosti, i celého obydlí. Dané bydlenívšak může být koncipováno i s ohledem na geografickou lokalitu. Snem mnoha lidí tak může být snaha o vytvoření bytu například v italském stylu, kdy nechybí typický nábytek a samozřejmě i vyhlášené obklady, pocházející z tohoto jižního koutu Evropy.

Láká však i Francie

Další zemí, která je doslova inspirací, je Francie a oblast Provence. A právě provensálský nábytek patří mezi na první pohled rustikální, ale v konečném důsledku velmi luxusní prvek, který rozhodně najde místo v mnoha kuchyních těch, kteří chtějí být jedineční. A ačkoliv lze tento nábytek již zakoupit hotový, jsou i tací, kteří tohoto vyhlášeného vzhledu chtějí docílit sami. To ostatně pro zručnějšího člověka nemusí být nic složitého, a tak si daný kus nábytku může vyrobit každý sám. Stačí jenom vědět, jak na to, což dnes není zase až takový problém najít. Ať už tedy právě váš byt či dům zařizujete jakkoliv, vždy berte ohled hlavně sami na sebe a na to, abyste se v něm cítili dobře.

Čtěte dále:
Tvorba www stránek - Kvalitní stránky, které jsou vidět - SEO optimalizace
Partneři:
TOPlist